Пожежна система сигналізації

Пожежна сигналізація рятує життя. Захистіть найголовніше, вчасно встановивши пожежну сигналізацію. Раннє виявлення вогню і диму має вирішальне значення для захисту вашого будинку, офісу, комерційного приміщення і т.д. Сучасні засоби захисту від вогню, оповіщення та пожежогасіння можуть з великою ефективністю попередити і мінімізувати важкі наслідки займання.

Призначення пожежної сигналізації

Пожежна сигналізація – це система, що складається з обладнання спрямованого на захист від пожеж, добірка якого проводиться в залежності від ризику, площі та обсягів зони, що охороняється, а також від кількості приміщень всередині об’єкта. Забезпечення безпеки будівель і територій – це головна умова експлуатації.

На сьогоднішній день існують кілька видів ПС. Основна їх відмінність полягає в способі сполучення між окремими модулями:

  • Порговий (аналоговий)– побудова ліній комутуючих кабелів тут відбувається по радіальної топології. Кожен робочий шлейф, з’єднаний з ЦП (центральною панеллю) контролює не менше 20 сповіщувачів. Якщо станеться спрацьовування будь-якого з них, ЦП тут же передасть інформацію, що містить номер шлейфу, на робочу панель або зовнішній дисплей;
  • Адресно-опитувальний тип відрізняється від попередньої принципом зв’язку між сповіщувачем і ЦП. Центральна панель тут запрограмована таким чином, щоб через певні проміжки часу можна проводити по черзі опитування всіх підключених сповіщувачів, з метою швидкої оцінки стану;
  • Адресно-аналоговий тип один з найбільш затребуваних видыв ПС на сьогоднішній день. Ця система автоматичної пожежної сигналізації набула широкого поширення за рахунок своєї функціональності і надійності. Остаточне рішення про тривожному оповіщенні приймає контрольна панель, яка попередньо робить аналіз отриманих значень від сповіщувачів, з актуальними параметрами кімнат. Даний варіант особливо ефективний на ранніх стадіях пожежі.

Склад системи пожежної сигналізації

Пожежна сигналізація є слаботочною електричною установкою. Базова схема включає три рівня з точки зору технічної класифікації обладнання:

datchiki-pozhezhni

Датчики (сповіщувачі), що спрацьовують на певні впливові фактори пожежі. Це може бути дим або пряма дія вогню (температура). Цей периферійний пристрій виробляє моментальний аналіз ситуації, і тут же відправляє сигнал на ППК

pozhezhni-ppk

Приймально-контрольні пристрої або ПКП (централи). Завдання цих приладів – швидкий прийом отриманої від датчиків інформації, її обробка в рамках закладеного алгоритму

pozhezhni-pulti

Виконавчі пристрої. До їх числа відносяться контрольні реле, спеціальні сповіщувачі і диспетчерські пульти управління. Це остання ланка ПС

Додаткові можливості пожежних систем

Системи пожежної сигналізації бувають провідні і бездротовими. Наша компанія проектує, встановлює і обслуговує обидва види сигналізації. Провідні системи передають сигнал про пожежу через кабельну мережу, бездротові – через спеціальний радіочастотний канал.

При необхідності пожежна сигналізація може бути інтегрована з охоронною, а також з системою відеоспостереження і системою контролю і управління доступом. Для цього наша компанія має все необхідне обладнання і фахівців.

Важливо не тільки правильно встановити систему пожежної сигналізації, але використовувати при її створенні тільки сертифіковані пристрої. Компанія «Аполон» працює тільки з перевіреним, сертифікованим обладнанням.